Сайт перебуває в процесі оновлення
Адвокатське об’єднання Титич i партнери
УКР ENG


Про насКомандаПрактикиПодіїКонтакти  • stars
  • stars
  • stars
  • stars
  • stars
  • stars
Ігор Ніколаєв
Старший Партнер
 

Ігор Ніколаєв є ключовим українським експертом у сфері виконавчого провадження, та неплатоспроможності. Стягнення заборгованості та повернення активів, банкрутство та фінансове оздоровлення компаній є сферою його наукової і практичної діяльності з 2002 року.

Як науковець Ігор займався формуванням національної доктрини конкурсного права та виконавчого провадження. Результати наукових досліджень викладені у численних наукових та практичних публікаціях, методичних посібників для державних виконавців, суддів, підприємців. Як юридичний радник Центру комерційного права  надавав науково-консультативну допомогу суддям, арбітражним керуючим, Міністерству юстиції. Є автором правових висновків та пропозицій змін до законодавства для Уряду, Парламенту, International Monetary Fund,  World Bank Group

В рамках Проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Розвиток комерційного права в Україні» та Програми Уряду США Millennium Challenge Corporation (MCC) «Реформа системи виконання судових рішень та нотаріату» приймав участь у розробці низки законодавчих актів, серед яких Кодекс України з процедур банкрутства, Закони України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», «Про виконавче провадження», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Унікальний досвід Ігоря визнаний державними інституціями та фаховою спільнотою – Міністерство юстиції України залучало для викладання курсу лекцій державним виконавцям та арбітражним керуючим в Інституті права та післядипломної освіти, Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції, Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, Національна школа суддів України до підвищення кваліфікації суддів. З 2015 по 2019 роки був членом Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України.

Голова Комітету з питань правосуддя, експертної діяльності, банкрутства, виконання судових рішень Громадської ради при Міністерстві юстиції України

Член Науково-консультативної ради Національної асоціації арбітражних керуючих України

Серед напрямів його практичної діяльності також питання корпоративного права, захисту бізнесу, розслідування шахрайств та привласнення активів, відмивання грошових коштів, ухилення від сплати податків.

Консультує клієнтів в угодах з реструктуризації, проектного фінансування; щодо антикорупційних політик та внутрішньо корпоративних розслідувань.

Як адвокат має значний досвід у вирішенні спорів на досудових процедурах та арбітражах, супроводженні складних судових процесів, включно з провадженнями у справах про банкрутство. Брав участь у цілій низці справ у Верховному Суді, що мали вплив на формування судової практики, зокрема, процедур банкрутства великих боржників. 


 

Освіта 

Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого 2006 Кандидат юридичних наук

Маріупольський гуманітарний інститут Правознавство 2003

 

Членство в організаціях

ВГО Асоціації правників України

ВГО Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу

Український Національний комітет Міжнародної Ради Музеїв 

Українська, російська, англійська